پنجشنبه - 29 فروردین 1398 - 19:09

رنگ کردن مو با شامپو رنگ

شامپوهای رنگ مو، نوع جدیدی از رنگ موها هستند که کار رنگ کردن را تسهیل کرده اند. در واقع شما به جای وقت صرف کردن برای رفتن به آرایشگاه و منتظر ماندن برای رنگ گرفتن موهایتان، کافی است یک شامپوی رنگ مو بخرید و به حمام بروید . موهای شما بعد چند دقیقه رنگ دلخواه تان را به خود میگیرید.

رنگ کردن مو با شامپو رنگ

شامپو رنگ

رنگ موهای دائم یکی از مهمترین عولمل آسیب رسان به مو هستند. در مورد این رنگ موهای نیمه دائم یا همان شامپورنگ ها نگرانی خاصی در مورد آسیب به ساقه مو وجود ندارد چرا که مهم ترین ماده آسیب رسان همان اکسیدان است که در این نوع شامپورنگ موها یا وجود ندارد یا بسیار ناچیز است.

با استفاده از رنگ موهای دائم ممکن است در اصطلاح عامیانه موها بسوزد؛ به این معنا که موها شکننده و ضعیف می‌شوند که در نهایت خرد شده و می ریزند. در این رنگ موها چون مواد ملایم تری نسبت به رنگ های دائمی وجود دارد بنابراین آسیب کمتری به موها می رساند و در نتیجه سوختن و ریزش ناشی از خرد شدن موها کمتر احتمال دارد.

دوام و ماندگاری شامپو رنگ

شامپوهای رنگ مو، ماندگاری بالایی ندارند و در دسته ای بین رنگ موهای نیمه دائمی و دائمی قرار می گیرند. دوام شامپوهای رنگ بیش از چند روز نیست.

تنوع رنگی شامپوهای رنگ

امروزه شامپوهای رنگ کننده مو با تنوع رنگی در بازار موجود است و حتی در رنگ‌های فانتزی.

پوشش سفیدی مو با شامپو رنگ

شامپو رنگ برای افردی که دارای سفیدی مو هستند، گزینه بسیار خوبی جهت پوشاندن این سفیدی‌ها است و استفاده از شامپوهای رنگ مو در بین کسانی که موهای سفید زیادی دارند بسیار شایع است. گاهی رویش موهای سفید از نوجوانی آغاز می‌شود و جوگندمی بودن موها آن هم در سنین بین 15 تا 25 سالگی روی اعتماد به نفس به شدت اثر منفی می‌گذارد.

از سوی دیگر حتی مردانی که پا به میانسالی می‌گذارند هم از رویش موی سفید ناراحت‌اند و به دنبال راهی برای پوشاندن این موها یا انکار سفید شدن موهایشان هستند. آمارها نشان می‌دهد 15 درصد آقایان برای پوشاندن سفیدی مو و حدود 3 درصد برای تغییر رنگ مو از رنگ استفاده می‌کنند.

رنگ کردن مو با شامپو رنگ

شامپو رنگ‌های گیاهی

با توجه به این که شامپوهای رنگ عوارض بسیار کمتری نسبت به رنگ‌های دائمی دارند، با این حال افرادی که به دنبال محصولاتی سالم و با مواد طبیعی که هیچ گونه آسیبی به مو وارد نمی‌کند هستند می‌توانند از شامپورنگ های گیاهی که در بازار موجود است استفاده کنند.

اینکه یک شامپورنگ واقعا گیاهی است یا صرفا تبلیغی برای فروش است بستگی به برند سازنده دارد. برخی برندهای ناشناخته و غیرمعتبر تنها برای فروش بیشتر ادعای گیاهی بودن می کنند، اما به گیاهی بودن برندهای معتبر می توان تاحدودی اطمینان کرد.

نحوه‌ی استفاده از شامپو رنگ مو

- اگر برای اولین بار است که از شامپو رنگ و یا حتی برند جدیدی استفاده می‌کنید، بپیشنهاد می‌کنیم ابتدا روی سطح بسیار کوچکی از پوست تست شود.

- بهتر است پیش از استفاده از شامپو، موها تمیز و بقایای چربی و آلودگی‌های محیطی از روی آن زدوده شده باشد. می‌توانید قبل از آن از شامپوی معمولی استفاده کنید و بعد شامپوی رنگ بزنید. شامپو رنگ ها قدرت پاک‌کنندگی نداشته و شما نمی توانید ازآنها به عنوان شامپو پاک کننده چربی سر استفاده کنید. بنابراین قبل از استفاده از شامپو رنگ بهتر است سرتان را تمیز بشویید و آبکشی کنید سپس از شامپو رنگ استفاده کنید.

- مقداری از شامپو رنگ مو را با آب مخلوط کرده و موها را به آن آغشته می‌کنیم و به مدت 5 تا 10 دقیقه صبر می‌کنیم و سپس آب کشی می‌نماییم.

- هر چقدر مواد ما غلیظ تر و مدت آن روی موها طولانی تر باشد، موها بیشتر رنگ می‌گیرد. اما توجه داشته باشید بیشتر از 10 ماندن شامپو رنگ روی موهایتان، سبب آسیبب دیدن آن می‌شود.

- پس از اتمام زمان لازم با آب گرم و بدون شامپو و یا نرم کننده شسته شود. آنقدر با آب شستشو داده شود تا آب خارج شده از موها کاملا شفاف گردد. پس از شستشوی کامل اثری از رنگ روی حوله نخواهد ماند.

• در استفاده از شامپوهای رنگ زیاده روی نکنید. توصیه می‌شود بیش از هر دو هفته یکبار از شامپوهای رنگ استفاده نشود. گاها افرادی که دچار سفیدی مو هستند، هر چند روز یک بار از این شامپو استفاده می‌کنند، اما باید بدانید مصرف بیش از حد شامپوهای رنگ می تواند موجب تحریکات پوستی خطرناک شود.

/گجت نیوز

تمایل دارید این مطلب را با دیگران به اشتراک بگذارید:
پربازدیدها
صفحه اصلی
ثبت آگهی رایگان
تعرفه تبلیغات
تماس با ما لینک
بازدید امروز: 903    بازدید دیروز: 1662
بازدید کل :  2522024    افراد آنلاین: 3
آگهی های موجود در این سایت از طریق کاربران عمومی ثبت شده است. لذا سایت کاسب خونه هیچ گونه مسئولیتی در مورد صحت اطلاعات مذکور ندارد.
کلیه حقوق محفوظ بوده و کپی غیرمجاز مطالب پیگیری قانونی خواهد داشت.