پنجشنبه - 29 فروردین 1398 - 08:20

علت لرزش ماشین لباسشویی و راه حل آن

علت لرزش ماشین لباسشویی، بسته به نوع ماشین، ممکن است متفاوت باشد. معمولا مهم‌ترین دلیل لرزش ماشین لباسشویی تراز نبودن آن است، بعد از آن باید اتصالات و واشر‌های ماشین را بررسی کنید که از بین نرفته باشند.

علت لرزش ماشین لباسشویی و راه حل آن

آیا ماشین لباسشویی‌تان هنگام کار کردن شروع به لرزش و تکان‌های شدید می‌کند؟ لرزش‌های ریز و کم می‌تواند طبیعی باشد، اما اگر لرزش‌ها شدید هستند و سر و صدای زیادی تولید می‌کند، باید به دنبال چاره باشید، چرا که در این صورت این لرزش‌ها نه تنها باعث ناراحتی خود شما می‌شود بلکه برای عملکرد ماشین لباسشویی‌تان هم خوب نیست. برای حل مشکل، باید علت لرزش ماشین لباسشویی را بدانید. در ادامه به علل محتمل و راه حل‌های هر مشکل اشاره خواهیم کرد.

علت لرزش ماشین لباسشویی و راه جلوگیری از آن

علت لرزش ماشین لباسشویی، براساس مدل آن می‌تواند متفاوت باشد، اما ماشین لباسشویی‌هایی که در از جلو دارند، نسبت به ماشین‌هایی که از بالا باز می‌شوند، لرزش بیشتری دارند؛ چرا که این ماشین‌ها دارای موتور‌های قوی‌تری هستند و سرعت چرخش آن‌ها بسیار بالاتر است. علل بسیاری می‌تواند باعث لرزش ماشین لباس شویی شما شود، اما احتمالا در لیست زیر می‌توانید علت و راه حل آن را پیدا کنید.

۱- تراز نبودن

ماشین‌های لباسشویی، معمولا دارای پایه‌های تنظیم شونده هستند. بسیار مهم است که قبل از به کار انداختن ماشین لباس شویی، اطمینان حاصل کنید که پایه‌ها تنظیم و ماشین لباسشویی تراز باشد. ابتدا با دستگاه یا اپلیکیشن‌های تراز، بررسی کنید که آیا مشکل از تراز نبودن ماشین لباسشویی است یا خیر.

اکثر ماشین‌های لباسشویی دارای پایه‌های پیچی هستند که می‌توانید آن‌ها را با آچار تنظیم ارتفاع کنید. برای اینکار ماشین را کمی بلند کنید، به میزانی که می‌خواهید پیچ را باز یا بسته کنید و بعد مهره را تا بدنه‌ی ماشین خوب سفت کنید تا قفل شود. دقت کنید که بهتر است سایر پایه‌ها را کوتاه کنید تا اینکه یکی را بلند کنید، چرا که هرچه ارتفاع کمتر باشد، لرزش ماشین لباسشویی کمتر خواهد بود.

ماشین‌های جدید، دارای پایه‌های عقب خودکار هستند، برای استفاده از این قابلیت، ماشین را روی پایه‌های جلویی خم کنید و سپس دو مرتبه روی زمین بگذارید تا پایه‌ها تنظیم شوند.

علت لرزش ماشین لباسشویی و راه حل آن

۲- مشکلات مربوط به کیت رویی ماشین لباسشویی

برخی از ماشین‌های لباسشویی، قابلیت این را دارند که یک ماشین خشک کن روی آن‌ها قرار بگیرد. به این منظور یک کیت رویی برای آن‌ها درنظر گرفته می‌شود که گاهی این کیت علت لرزش ماشین لباسشویی است. اگر این کیت را به درستی نصب نکنید یا واشر‌های آن از بین بروند نمی‌تواند تعادل لازم را حفظ کند و شروع به لرزش می‌کند.

کیت رویی ماشین و اتصالات آن را چک کنید تا از صحت عملکرد آن خاطر جمع باشید.

۳- بار نامتعادل

یک لباس یا پارچه‌ی بزرگ و خیس، مثل شستن پتو با ماشین لباسشویی می‌تواند در طول کار کردن ماشین، به یک طرف بچسبد و در ماشین لباسشویی عدم تعادل و در نتیجه لرزش ایجاد کند. اضافه کردن یک یا چند حوله و یا چیزی که این توزیع نامتقارن را برهم بزند، اغلب می‌تواند این مشکل را حل کند.

چیز‌های سخت مثل کفش کتانی، هرگز نباید به تنهایی درون ماشین لباسشویی قرار بگیرند و همیشه باید همراه با حوله یا چند لباس نرم‌تر باشند تا تعادل و کارکرد ماشین را مختل نکنند.

علت لرزش ماشین لباسشویی و راه حل آن

۴- کف نامناسب

اگر ماشین لباسشویی، به صورت مستقیم و بدون هیچ حایلی روی زمین قرار گرفته است، افزودن یک کفپوش زیر آن می‌تواند به جلوگیری از لرزش کمک کند.

یک یا دو تخته چوب زیر ماشین لباسشویی قرار دهید تا سطحی با ثبات بیشتر ایجاد شود.

علت لرزش ماشین لباسشویی و راه حل آن

۵- اتصالات داخلی ماشین لباسشویی

گاهی اوقات ممکن است فنر‌هایی که دیگ ماشین را به بدنه آن متصل می‌کنند، از بین رفته باشند و همین موجب برهم خوردن تعادل ماشین هنگام چرخش است.

این اتصالات و کمک فنر‌ها را چک کنید تا از سلامتشان اطمینان حاصل شود.

۶- سطح زیرین نامتقارن

ممکن است پایه‌های ماشین لباسشویی تراز باشند، اما همچنان ببینید که ماشین لباسشوییتان دچار لرزش است. یکی دیگر از دلایل لرزش ماشین لباسشویی، می‌تواند سطح نامتوازن زمین باشد.

در این صورت می‌توانید در قسمت‌های شیب دار زمین، در زیر پایه ماشین لباسشویی، یک تخته چوب قرار دهید تا ماشین لباسشوییتان تراز شود.

تراز کردن کف ماشین لباسشویی

اگر هیچ یک از این روش‌های ساده از لرزش ماشین لباسشویی شما جلوگیری نمی‌کنند، سیستم عامل‌های ضد لرزشی در بازار وجود دارند که به حل مشکل شما کمک می‌کنند. برای مثال پد‌های ضد ارتعاش یا بست‌های مخصوص وجود دارد که ماشین را در جای خود محکم و ثابت می‌کنند.

/منبع: ستاره

تمایل دارید این مطلب را با دیگران به اشتراک بگذارید:
پربازدیدها
صفحه اصلی
ثبت آگهی رایگان
تعرفه تبلیغات
تماس با ما لینک
بازدید امروز: 922    بازدید دیروز: 1662
بازدید کل :  2522043    افراد آنلاین: 2
آگهی های موجود در این سایت از طریق کاربران عمومی ثبت شده است. لذا سایت کاسب خونه هیچ گونه مسئولیتی در مورد صحت اطلاعات مذکور ندارد.
کلیه حقوق محفوظ بوده و کپی غیرمجاز مطالب پیگیری قانونی خواهد داشت.