سه شنبه - 27 فروردین 1398 - 09:56

بیوگرافی استاد بیژن بیژنی خواننده و خوشنویس ایرانی

بیژن بیژنی (زاده ۳ خرداد ۱۳۳۲ در بابل) خواننده و خوشنویس ایرانی است. مشهورترین اثر او آهنگ «نهانخانهٔ دل» است که بازخوانی ترانه خراسانی نوایی نوایی غلامعلی پورعطایی می‌باشد.

بیوگرافی استاد بیژن بیژنی خواننده و خوشنویس ایرانی

استاد بیژن بیژنی هنرمند موسیقیدان و خوشنویس در سوم خرداد سال 1332 در روستای فکچال از توابع بخش بندپی غربی به دنیا آمد. بیژن بیژنی، از لحاظ تبارشناسی عضوی از خانواده‌ ی بزرگ و پردامنه‌ ی بیژنی‌ها در بابل است اما خود او از آن زمان كه به تهران هجرت كرده و در سایه‌ ی مجاهدت هنری و همنشینی با مشاهیر موسیقی و خوشنویسی كشور، شهرت و وجاهتی درخور كسب كرده، به نشانی و آدرسی از نسل جدید بیژنی‌ها تبدیل شده‌است كه در گوشه و كنار كشور در عرصه‌ها‌ی وسیع ادبیات، شعر، موسیقی، نقّاشی، خوشنویسی، كاریكاتور، مجسمه‌سازی و… فعالیت می‌كنند و شگفتی خلقت را در وراثت قریحه‌ی هنری به نمایش می‌گذارند.

بیوگرافی استاد بیژن بیژنی خواننده و خوشنویس ایرانی

بیژن بیژنی دارای دو برادر و چهار خواهر هست. برادرش فرهنگی و معلّم است و در آموزش و پرورش تدريس مي‌كند. خواهرانش همه خانه‌دار هستند.

استاد بیژن بیژنی در سال 1377 ازدواج كرد همسرش گرافيست است و در انتشارات سروش صدا و سيما كار می كند. ايشان انسان دقيق و مهرباني است و در كارهای هنری بسيار همراه و هماهنگ با استاد بیژن بیژنی است.

بیژن بیژنى از خوشنویسان ممتاز انجمن خوشنویسان ایران است و در این زمینه نمایشگاههاى متعددى برپا كرده، نمایشگاه انفرادى در شهر بابل، نمایشگاه گروهى در موزه هنرهاى معاصر، شركت در كنگره انجمن خوشنویسان در اصفهان، نمایشگاه گروهى انجمن خوشنویسان موزه علیرضا عباسى، نمایشگاه انفرادى انجمن فرهنگى ایران و ایتالیا، نمایشگاه انفرادى گالرى سیحون

بیوگرافی استاد بیژن بیژنی خواننده و خوشنویس ایرانی

آغاز کار هنری استاد بیژن بیژنی از زبان خودش:

موسيقي در حقيقت در من خودجوش بود. قبل از انقلاب با توجّه به موسيقی گلهای راديو علاقه‌ام دو چندان شد. برنامه‌ی گلهای راديو هنوز جزو ماندگارترين موسيقی های روزگار ماست. در آن‌سن و سال قدرت تحليل اين موسيقی فاخر را نداشتم، ولی احساس می كردم اين موسيقی اركسترال كه از موسيقيدانها و آهنگسازان صاحب‌نام پخش می شد، از مقوله‌ای ديگر و بسيار قابل اعتناست.

بعد از انقلاب، دوستی با خانواده‌ی هنرمند كامكارها، امكان شناخت بيشتر را برايم فراهم آورد. اوّلين آلبوم موسيقي من با نام “افسانه‌ي سرزمين پدري‌ام” بر روي شعر عطار و با آهنگسازی ارسلان كامكار با اركستر سمفونيك تهران، آغازي بود كه من به جامعه ی موسيقی به طور جدّی آشنا شوم. در حقيقت معرّفی من با دنيای موسيقی از طرف خانواده‌ی كامكارها بود.

بیوگرافی استاد بیژن بیژنی خواننده و خوشنویس ایرانی

آلبوم های بیژن بیژنی:

گل به دامان

چهار فصل

نهانخانهٔ دل

سیب سرخ خورشید

ایران زمین

آینه در آینه

/بیتوته

تمایل دارید این مطلب را با دیگران به اشتراک بگذارید:
پربازدیدها
صفحه اصلی
ثبت آگهی رایگان
تعرفه تبلیغات
تماس با ما لینک
بازدید امروز: 941    بازدید دیروز: 1176
بازدید کل :  2572284    افراد آنلاین: 3
آگهی های موجود در این سایت از طریق کاربران عمومی ثبت شده است. لذا سایت کاسب خونه هیچ گونه مسئولیتی در مورد صحت اطلاعات مذکور ندارد.
کلیه حقوق محفوظ بوده و کپی غیرمجاز مطالب پیگیری قانونی خواهد داشت.