یکشنبه - 25 فروردین 1398 - 10:13

فرانسه نخستین مقصد گردشگری جهان

علی‌رغم اعتراضات جدی معترضان فرانسوی که روزهای شنبه برگزار می‌شود، اما این کشور توانسته است عنوان نخستین مقصد گردشگری جهان را حفظ کند.

فرانسه نخستین مقصد گردشگری جهان

به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل خبرگزاری فارس به نقل از راشاتودی، علی‌رغم تداوم اعتراضات شدید علیه نظام سرمایه‌داری در فرانسه که روزهای شنبه و با حضور هزاران نفر از جلیقه‌زردها انجام می‌شود اما فرانسه در سال ۲۰۱۸ توانست عنوان نخستین مقصد گردشگری جهان را حفظ کند.

بنا به اعلام موسسه آمار ملی فرانسه، در سال ۲۰۱۸، گردشگران معادل ۴۳۸.۲ میلیون گردشگر ـ روز را در فرانسه گذرانده‌اند که نسبت به سال قبل از آن ۹ میلیون گردشگر ـ روز بیشتر بوده است.

در حالی این رشد چشمگیر در گردشگری فرانسه اتفاق افتاده است که در دو زمان شاهد بروز اعتراضات سراسری در فرانسه بوده‌ایم که ازجمله آنها اعتصاب دو ماهه کارمندان راه‌آهن بین ماه‌های آوریل و ژوئن و اعتراضات شدید جلیقه‌زردها که در ماه نوامبر سال گذشته شروع شده است، بوده‌ایم.

علی‌رغم بحران سیاسی در ماه‌های پایانی سال‌ گذشته، اما این سال یکی از بهترین عملکردها در صنعت گردشگری فرانسه را به ثبت رسانده است. در ماه دسامبر اعتراض جلیقه‌زردها باعث شد تا ورود گردشگران تنها به پاریس، ۱.۱ درصد کاهش یافته و ورود آنها به کل فرانسه ۵.۳ درصد کاهش یابد.

تمایل دارید این مطلب را با دیگران به اشتراک بگذارید:
پربازدیدها
صفحه اصلی
ثبت آگهی رایگان
تعرفه تبلیغات
تماس با ما لینک
بازدید امروز: 1412    بازدید دیروز: 1307
بازدید کل :  2577731    افراد آنلاین: 4
آگهی های موجود در این سایت از طریق کاربران عمومی ثبت شده است. لذا سایت کاسب خونه هیچ گونه مسئولیتی در مورد صحت اطلاعات مذکور ندارد.
کلیه حقوق محفوظ بوده و کپی غیرمجاز مطالب پیگیری قانونی خواهد داشت.