شنبه - 24 فروردین 1398 - 16:19

افزایش قیمت مسکن در اروپا

در سه ماهه پایانی سال ۲۰۱۸ متوسط قیمت مسکن در اتحادیه اروپا بیش از چهار درصد افزایش داشته است.

 افزایش قیمت مسکن در اروپا

به گزارش ایسنا به نقل از مرکز آمار اتحادیه اروپا، شاخص بهای مسکن در ۲۸ کشور عضو اتحادیه اروپا و ۱۹ کشور عضو منطقه یورو در پایان سه ماهه پایانی سال ۲۰۱۸ به طور متوسط ۴.۲ درصد افزایش داشته است. این افزایش در مقایسه با سه ماهه سوم سال ۲۰۱۸ در اتحادیه اروپا ۰.۷ درصد و در منطقه یورو ۰.۶ درصد عنوان شده است.

در بین کشورهای عضو، بیشترین افزایش قیمت مسکن در سه ماهه پایانی سال گذشته در اسلوونی با ۱۸.۲ درصد به ثبت رسیده است و پس از این کشور، لتونی با ۱۱.۸ درصد و جمهوری چک با ۹.۹ درصد قرار دارند. قیمت‌ها تنها در ایتالیا کاهشی بوده است به گونه‌ای که این رقم برای سومین اقتصاد بزرگ منطقه یورو منفی ۰.۶ درصد بوده است.

در مقایسه با سه ماهه قبل، بیشترین افزایش قیمت در اسلوونی با ۶.۵ درصد به ثبت رسیده است و پس از این کشور، لتونی با ۴.۲ درصد و مالت با ۳.۸ درصد قرار دارند. قیمت‌ها در دانمارک ۱.۷ درصد، بلژیک ۰.۵ درصد، انگلیس ۰.۴ درصد، سوئد و فرانسه و ایتالیا ۰.۲ درصد کاهش پیدا کرده است.

در بین سایر کشورهای عضو اتحادیه اروپا، بهای مسکن در طول یک سال اخیر در آلمان ۴.۶ درصد، ایرلند ۷.۲ درصد، اسپانیا ۶.۷ درصد، لوکزامبورگ ۹.۳ درصد، هلند ۹.۳ درصد و اتریش ۴.۹ درصد افزایش یافته است.

منطقه یورو شامل ۱۹ کشور بلژیک، آلمان، استونی، ایرلند، یونان، اسپانیا، فرانسه، ایتالیا، قبرس، لتونی، لیتوانی، لوکزامبورگ، مالت، هلند، اتریش، پرتغال، اسلوونی، اسلواکی و فنلاند است که از یورو به عنوان واحد پولی خود استفاده می‌کنند. اتحادیه اروپا نیز دارای ۲۸ عضو است که شامل ۱۹ کشور عضو منطقه یورو به علاوه انگلیس، بلغارستان، مجارستان، لهستان، دانمارک، سوئد، کرواسی، جمهوری چک و رومانی است.

تمایل دارید این مطلب را با دیگران به اشتراک بگذارید:
پربازدیدها
صفحه اصلی
ثبت آگهی رایگان
تعرفه تبلیغات
تماس با ما لینک
بازدید امروز: 885    بازدید دیروز: 1176
بازدید کل :  2572228    افراد آنلاین: 2
آگهی های موجود در این سایت از طریق کاربران عمومی ثبت شده است. لذا سایت کاسب خونه هیچ گونه مسئولیتی در مورد صحت اطلاعات مذکور ندارد.
کلیه حقوق محفوظ بوده و کپی غیرمجاز مطالب پیگیری قانونی خواهد داشت.