شنبه - 24 فروردین 1398 - 14:46

تالاب "بندعلیخان" ورامین احیا شد

سرپرست امور منابع آب ورامین: بر اثر بارش‌های اخیر حدود ۳۵ میلیون متر مکعب آب وارد تالاب بندعلی‌خان شده و این تالاب جان دوباره گرفته است

 تالاب

به گزارش خبرگزاری صداو سیما از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "محمد داودی" با بیان این مطلب اظهار داشت: تالاب بندعلی‌خان در ۳۵ کیلومتری جنوب شرق ورامین است و بخشی از رودخانه جاجرود و کرج نیز به آن منتهی می‌شود.

وی مجموع دبی رودخانه جاجرود و کرج منتهی به این تالاب را حدود ۲۰ مترمکعب بر ثانیه عنوان کرد و افزود: طی ۲۰ روز گذشته حدود ۳۵ میلیون متر معکب آب وارد این تالاب فصلی شده و با احتساب متوسط عمق آب یک متری، اکنون مساحتی در حدود ۳۵۰۰ هکتار را در بر می‌گیرد.

سرپرست امور منابع آب ورامین با اشاره به اینکه تالاب بندعلی‌خان تالابی فصلی است، گفت: این تالاب در زمان آبگیری پرندگان مهاجر را به سوی خود جذب می‌کند و در فصول گرم سیمای کویری به خود می‌گیرد.

وی در پایان یادآور شد: در چند سال گذشته با توجه به بارش‌های کم، تالاب یا تشکیل نمی‌شد و یا اینکه با وسعت بسیار کم شکل می‌گرفت.

تمایل دارید این مطلب را با دیگران به اشتراک بگذارید:
پربازدیدها
صفحه اصلی
ثبت آگهی رایگان
تعرفه تبلیغات
تماس با ما لینک
بازدید امروز: 1263    بازدید دیروز: 1293
بازدید کل :  2470450    افراد آنلاین: 3
آگهی های موجود در این سایت از طریق کاربران عمومی ثبت شده است. لذا سایت کاسب خونه هیچ گونه مسئولیتی در مورد صحت اطلاعات مذکور ندارد.
کلیه حقوق محفوظ بوده و کپی غیرمجاز مطالب پیگیری قانونی خواهد داشت.