شنبه - 24 فروردین 1398 - 13:39

۲ برابری ارزش صادرات محصولات گلخانه‌ای

مجری طرح گلخانه‌های کشور: پیش بینی می‌شود، ارزش صادرات محصولات گلخانه‌ای در سال ۹۸ به بیش از یک میلیارد دلار برسد

 ۲ برابری ارزش صادرات محصولات گلخانه‌ای

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما؛ ولی الله بنی عامری امروز در چهارمین نمایشگاه بین المللی ایران سبز که در محل دایمی نمایشگاه بین المللی تهران برگزار شد، اظهار داشت: در سال ۹۷ ارزش صادرات محصولات گلخانه‌ای به ۵۰۰ میلیون دلار رسید که نسبت به سال ۹۶ به ارزش ۱۵۰ میلیون دلار بیش از دو برابر افزایش را نشان می‌دهد.

وی افزود: در زمینه همکاری‌های بین‌المللی رشد خوبی داشته‌ایم تا جایی که ایران تقریبا نخستین کشور دنیا در زمینه توسعه محصولات گلخانه‌ای از لحاظ رشد کمی است.

وی اضافه کرد: مجموع کل صادرات بخش کشاورزی ۵ میلیارد و ۴۰۰ میلیون دلار است که باغبانی سهم ۵۰ درصدی آن را به خود اختصاص داده است که از این میزان کمتر از یک میلیارد دلار به صادرات محصولات گلخانه‌ای و سبزی و صیفی مربوط می‌شود.

وی گفت: تلاش داریم در سال ۹۸ سطح گلخانه‌های کشور به دو برابر افزایش پیدا کند که این امر در پایداری تولید، افزایش صادرات، ایجاد اشتغال و ارزاوری نقش مهمی دارد.

چهارمین نمایشگاه بین‌المللی ایران سبز، از امروز ۲۲ فروردین با حضور مسولان وزارت جهاد کشاورزی افتتاح شد و تا ۲۴ فروردین به مدت سه روز از ساعت ۱۰ تا ۱۸ در محل دایمی نمایشگاه بین المللی تهران آماده بازدید علاقمندان است.

تمایل دارید این مطلب را با دیگران به اشتراک بگذارید:
صفحه اصلی
ثبت آگهی رایگان
تعرفه تبلیغات
تماس با ما لینک
بازدید امروز: 1515    بازدید دیروز: 3303
بازدید کل :  2246759    افراد آنلاین: 10
آگهی های موجود در این سایت از طریق کاربران عمومی ثبت شده است. لذا سایت کاسب خونه هیچ گونه مسئولیتی در مورد صحت اطلاعات مذکور ندارد.
کلیه حقوق محفوظ بوده و کپی غیرمجاز مطالب پیگیری قانونی خواهد داشت.