شنبه - 24 فروردین 1398 - 13:32

روند کاهشی رشد اقتصاد جهانی

رئیس صندوق بین المللی پول: اقتصاد‌های پیشرفته جهان و کشور‌های در حال توسعه همگی رقم پیش بینی رشد خود را کاهش داده اند.

 روند کاهشی رشد اقتصاد جهانی

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما کریستین لاگارد رئيس صندوق بين المللي پول در گفتگو اختصاصي با شبکه تلویزیونی سی ان ان گفت: رشد اقتصاد جهانی در حال کاهش است. ما در گزارش اصلاح شده خود نیز به این مسئله اشاره کرده ایم.

رئیس صندوق بین المللی پول افزود: میزان پیش بینی رشد اقتصاد جهانی در سال گذشته سه ممیز شش دهم درصد بود اما امسال این رقم را اصلاح کرده ایم و حالا این رقم سه ممیز سه دهم درصد است. باید توجه داشت که این مسئله در سراسر جهان است بطوریکه اقتصادهای پیشرفته جهان و کشورهای در حال توسعه همگی این رقم پیش بینی رشد خود را کاهش داده اند.

وی افزود با وجود این، امیدواریم در نیمه دوم سال کنونی رشد اقتصاد جهانی افزایش یابد و به سه ممیز شش دهم درصد برسد تا وارد سال دو هزار و بیست شویم. البته این امر بستگی به آن دارد که همه ما تلاش کنیم ریسکهایی را برطرف کنیم که ایجاد شده است. بزرگترین ریسک، تنش هایی تجاری است که به وجود آمده و به آنها پرداخته شده است اما رسیدگی به آنها به صورت کامل نبوده است. گروه دوم ریسکها به مسائل ژئوپلیتیک و مسائل خاص کشورها مربوط است.

تمایل دارید این مطلب را با دیگران به اشتراک بگذارید:
پربازدیدها
صفحه اصلی
ثبت آگهی رایگان
تعرفه تبلیغات
تماس با ما لینک
بازدید امروز: 871    بازدید دیروز: 1176
بازدید کل :  2572214    افراد آنلاین: 1
آگهی های موجود در این سایت از طریق کاربران عمومی ثبت شده است. لذا سایت کاسب خونه هیچ گونه مسئولیتی در مورد صحت اطلاعات مذکور ندارد.
کلیه حقوق محفوظ بوده و کپی غیرمجاز مطالب پیگیری قانونی خواهد داشت.