جمعه - 23 فروردین 1398 - 20:58

صعود بورس‌های اروپایی در روز بد بورس‌های آسیا

برخلاف بورس‌های آسیایی، همتایان اروپایی و آمریکایی آن‌ها روز خوبی را سپری کردند.

 صعود بورس‌های اروپایی در روز بد بورس‌های آسیا

به گزارش ایسنا به نقل از بلومبرگ، در معاملات روز پنج شنبه بورس‌های اروپایی، با افزایش محسوس در نمادهای خودروسازی و گردشگری، بیشتر شاخص‌های مهم بورسی اروپا سبزپوش شدند به گونه‌ای که شاخص "استوکس ۶۰۰" که در بر دارنده نماد ۶۰۰ شرکت بزرگ اروپایی است با ۰.۳ درصد افزایش به کار خود خاتمه داد.

در آمریکا نیز بورس وال استریت در مسیر صعودی قرار گرفت و امیدواری معامله گران به بهبود شرایط با وجود گزارش منفی صندوق بین‌المللی پول از رشد اقتصادی جهان در سال پیش رو باعث شد تا صف‌های خرید بیشتر از صف‌های فروش باشند و شاخص معاملات آتی بورس وال استریت با ۰.۲ درصد افزایش بسته شود.

دیگر دلیل مهم صعود بورس نیویورک در معاملات امروز مربوط به انتشار صورت سود و زیان بانک‌های بزرگ این کشور نظیر "ولز فارگو" و "جی پی مورگان" بود. شاخص "داو جونز اینداستریال اوریج" ۰.۰۳ درصد و شاخص "اس اند پی ۵۰۰ " ۰.۳۵ درصد افزایش یافتند و شاخص "نزدک کامپوزیت" نیز در شرایطی به کار خود خاتمه داد که در مقایسه با روز قبل ۰.۶۹ درصد بالاتر رفته بود.

در بورس‌های آسیایی، شاخص "ام اس سی آی" بورس‌های منطقه اسیا-اقیانوسیه به جز ژاپن ۰.۴ درصد کاهش یافت تا در پایین‌ترین سطح این هفته خود قرار گیرد. شاخص "ام اس سی آی" بورس‌های کشورهای نوظهور نیز ۰.۵ درصد ریزش کرد.

در بازار کالا، شاخص معاملات کالایی بلومبرگ ۰.۳ درصد عقب نشینی کرد تا در ضعیف‌ترین وضعیت دو هفته اخیر خود قرار گیرد. نفت برنت با ۰.۷ درصد کاهش به ۷۱.۲۳ دلار در هر بشکه رسید که در سه هفته اخیر بی سابقه محسوب می‌شود. مس نیز ۰.۳ درصد کاهش قیمت را تجربه کرد تا هر تن از این فلز به ازای ۱۳۰۴.۸۴ دلار معامله شود.

تمایل دارید این مطلب را با دیگران به اشتراک بگذارید:
پربازدیدها
صفحه اصلی
ثبت آگهی رایگان
تعرفه تبلیغات
تماس با ما لینک
بازدید امروز: 1178    بازدید دیروز: 1293
بازدید کل :  2470365    افراد آنلاین: 3
آگهی های موجود در این سایت از طریق کاربران عمومی ثبت شده است. لذا سایت کاسب خونه هیچ گونه مسئولیتی در مورد صحت اطلاعات مذکور ندارد.
کلیه حقوق محفوظ بوده و کپی غیرمجاز مطالب پیگیری قانونی خواهد داشت.