چهارشنبه - 21 فروردین 1398 - 09:28

عبدالمهدی خبر داد: تماس‌های عراق با برخی کشورها برای لغو تصمیم ترامپ علیه سپاه

نخست‌وزیر عراق از تماس‌های این کشور با عربستان، مصر و آمریکا برای لغو تصمیم ترامپ علیه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران پرده برداشت.

 عبدالمهدی خبر داد: تماس‌های عراق با برخی کشورها برای لغو تصمیم ترامپ علیه سپاه

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از رسانه‌های عراقی، عادل عبدالمهدی نخست‌وزیر عراق روز سه‌شنبه در کنفرانس خبری هفتگی خود گفت که عراق برای توقف تصمیم دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا مبنی بر تروریستی خواندن سپاه پاسداران دخالت کرده است.

وی افزود: «تماس‌هایی با عربستان، مصر و آمریکا برای لغو تصمیم ترامپ مبنی بر قرار دادن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در فهرست تروریسم برقرار شده است».

عبدالمهدی گفت: «ما از طریق برقراری تماس با سلمان بن عبدالعزیز پادشاه عربستان، عبدالفتاح السیسی رئیس جمهور مصر و حتی دولت آمریکا برای لغو تصمیم آمریکا علیه سپاه تلاش کردیم اما ترامپ بر اجرای تصمیم خود مصر بود».

نخست‌وزیر عراق افزود: «ما روابطمان با همه را حفظ خواهیم کرد و خودمان را از درگیری‌ها دور نگاه می‌داریم و ما به ایران و آمریکا گفتیم که نمی‌خواهیم عراق میدانی برای درگیری‌ها باشد».

کاخ سفید روز دوشنبه در اقدامی خصمانه و ضدایرانی، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران را در فهرست گروههای تروریستی خود قرار داد؛ اقدامی که البته بدون پاسخ نماند و شورای عالی امنیت ملی ایران بلافاصله ستاد فرماندهی نیروهای آمریکایی در خاورمیانه و شرق آفریقا موسوم به سنتکام و کلیه نیروهای وابسته به آن را تروریستی اعلام کرد.

تمایل دارید این مطلب را با دیگران به اشتراک بگذارید:
پربازدیدها
صفحه اصلی
ثبت آگهی رایگان
تعرفه تبلیغات
تماس با ما لینک
بازدید امروز: 907    بازدید دیروز: 1662
بازدید کل :  2522028    افراد آنلاین: 2
آگهی های موجود در این سایت از طریق کاربران عمومی ثبت شده است. لذا سایت کاسب خونه هیچ گونه مسئولیتی در مورد صحت اطلاعات مذکور ندارد.
کلیه حقوق محفوظ بوده و کپی غیرمجاز مطالب پیگیری قانونی خواهد داشت.