دوشنبه - 19 فروردین 1398 - 18:55

سیل 7 هزارو 600 میلیاردتومان به بخش کشاورزی خسارت زد

نایب رئیس کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس، گفت: بر اساس برآورد صورت گرفته خسارت وارده ناشی از سیل به بخش‌های مختلف کشاورزی بالغ بر 7هزار و 600میلیارد تومان است که بیشترین خسارت در بخش زراعت بوده است.

 سیل 7 هزارو 600 میلیاردتومان به بخش کشاورزی خسارت زد

به گزارش ایرنا از خانه ملت، جلال محمودزاده روز دوشنبه در تشریح نشست کمیسیون با حضور وزیر جهاد کشاورزی، افزود: از آقای حجتی به منظور ارائه گزارش در زمینه سیل‌های اخیر در سطح کشور و خسارات وارد شده به بخش کشاورزی دعوت شد.

نماینده مردم مهاباد در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه وزیر جهاد کشاورزی اعلام کرد بر اساس برآورد صورت گرفته خسارت وارده به بخش‌های مختلف کشاورزی بالغ بر 7هزار و 600میلیارد تومان است، تصریح کرد: بیشترین خسارات در زمینه زراعت بوده است، دامداری‌ها نیز از نظر تامین علوفه و سرپناه دچار مشکلاتی شده‌اند.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه محصول کشاورزی با استفاده از روش کود دهی قابل برگشت هستند و دولت باید خسارت وارد شده به زمین های زراعی غیرقابل برگشت را پرداخت کند، ادامه داد: اجرای زهکشی‌های گسترده در استان گلستان باید در دستور کار قرار بگیرد تا بتوانند در شرایط بحرانی سیلاب‌ها را هدایت کنند.

وی با تاکید بر اینکه به دلیل بالا بودن میزان بارش و لایروبی نشدن رودخانه‌ها، رودخانه‌ها امکان هدایت سیل را نداشتند و میزان آب مازاد به ارازی و مساکن سرازیر شده است، عنوان کرد: نمایندگان در زمینه تامین گندم و تامین کالاهای اساسی ارائه کردند و وزیر این اطمینان را داد که امکان تامین نیاز کشور به گندم وجود دارد هرچند که تعدادی از اعضای کمیسیون به دلیل قاچاق و مصرف گندم در دامداری‌های خلاف این نظر را داشتند.

نایب رئیس کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه وزیر جهاد کشاورزی اعلام کرد واردات گوشت و برخی از کالاهای اساسی به سمت خرید با استفاده از ارز نیمایی حرکت کرده‌اند، تصریح کرد: با این اقدام رانت به وجود آمده به دلیل استفاده از ارز 4 هزار و 200 تومانی را از بین می‌برد، برخی از نمایندگان نیز اعتراضاتی در خصوص تامین نهاده‌های مورد نیاز دام و طیور داشتند و معتقد بودند که نهاده‌ها به موقع در اختیار دامداران قرار نمی‌گیرد.

تمایل دارید این مطلب را با دیگران به اشتراک بگذارید:
صفحه اصلی
ثبت آگهی رایگان
تعرفه تبلیغات
تماس با ما لینک
بازدید امروز: 2044    بازدید دیروز: 1460
بازدید کل :  2241857    افراد آنلاین: 4
آگهی های موجود در این سایت از طریق کاربران عمومی ثبت شده است. لذا سایت کاسب خونه هیچ گونه مسئولیتی در مورد صحت اطلاعات مذکور ندارد.
کلیه حقوق محفوظ بوده و کپی غیرمجاز مطالب پیگیری قانونی خواهد داشت.