دوشنبه - 19 فروردین 1398 - 09:34

آخرین تحولات بازار مرغ/ نرخ هر کیلو مرغ به ۱۳ هزار و ۵۰۰ تومان رسید

حجت گفت: نرخ هر کیلو مرغ زنده درب مرغداری ۹ هزار و ۶۰۰ تا ۹ هزار و ۷۰۰ و مرغ آماده به طبخ در کشتارگاه ۱۳ هزار و ۵۰۰ تومان است.

آخرین تحولات بازار مرغ/ نرخ هر کیلو مرغ به ۱۳ هزار و ۵۰۰ تومان رسید

عظیم حجت عضو هیئت مدیره اتحادیه مرغداران گوشتی در گفت و گو با خبرنگار صنعت،تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره آخرین تحولات بازار مرغ اظهار کرد: امروز نرخ هر کیلو مرغ زنده درب مرغداری ۹ هزار و ۶۰۰ تا ۹ هزار و ۷۰۰ و مرغ آماده به طبخ در کشتارگاه ۱۳ تا ۱۳ هزار و ۵۰۰ تومان است.

وی با اشاره به اینکه مرغ در بازار کماکان ۲ نرخی است، افزود: هم اکنون نرخ مصوب هر کیلو مرغ آماده به طبخ برای مصرف کننده ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان است که براساس ابلاغیه جدید دولت نرخ هر کیلو مرغ زنده باید ۷ هزار و ۵۰۰ تومان باشد که این نرخ علی رغم افزایش هزینه‌های تولید، تولیدکنندگان را دچار چالش کرده است.

حجت ادامه داد: با توجه به افزایش هزینه‌های کارگری، بیمه و ... در سال جدید انتظار می‌رود که ستاد تنظیم بازار، نرخ مصوب مرغ را برحسب هزینه‌های واقعی تولید اعلام کند و در غیر این صورت تولید برای مرغداران توجیه اقتصادی ندارد.

به گفته این مقام مسئول اگر مسئولان تنظیم بازار تمهیداتی برای نرخ مصوب مرغ برحسب هزینه‌های واقعی تولید به کار نگیرند، بدون تردید مرغداران تمایلی به جوجه ریزی نخواهند داشت که این امر میزان عرضه را تحت تاثیر خود قرار می‌دهد.

عضو هیئت مدیره اتحادیه مرغداران گوشتی از کمبود جوجه ریزی خبر داد و گفت: با اجرای نرخ‌های دستوری مرغداران تمایلی به جوجه ریزی ندارند، در حالیکه مرغداران از اجرای نرخ‌های دستوری براساس هزینه‌های واقعی تولید و احتساب سود تولیدکننده، استقبال می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه مرغداران از نرخ مصوب ۷ هزار و ۵۰۰ تومانی مرغ زنده گلایه‌مند هستند، بیان کرد: سال گذشته نرخ مصوب هر کیلو مرغ زنده ۸ هزار و ۵۰۰ و مرغ آماده به طبخ ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان بود، در حالیکه امسال علی رغم افزایش هزینه‌های تولید نرخ مصوب مرغ زنده تقلیل یافته است که ادامه این روند موجب شده است تا مرغدار انگیزه و نقدینگی لازم برای ادامه تولید را نداشته باشد.

حجت در پایان با انتقاد از آشفتگی بازار نهاده‌های دامی گفت: هم اکنون هر کیلو ذرت با نرخ یک هزار و ۷۰۰ تا یک هزار و ۸۰۰ و کنجاله سویا ۴ هزار و ۵۰۰ تومان در بازار آزاد به مرغداران عرضه می‌شود که این امر بر افزایش هزینه‌های تولید دامن زده است چرا که توزیع نهاده با نرخ مصوب از سوی پشتیبانی امور دام کل نیاز مرغداران را پوشش نمی‌دهد.

تمایل دارید این مطلب را با دیگران به اشتراک بگذارید:
پربازدیدها
صفحه اصلی
ثبت آگهی رایگان
تعرفه تبلیغات
تماس با ما لینک
بازدید امروز: 820    بازدید دیروز: 1662
بازدید کل :  2521941    افراد آنلاین: 3
آگهی های موجود در این سایت از طریق کاربران عمومی ثبت شده است. لذا سایت کاسب خونه هیچ گونه مسئولیتی در مورد صحت اطلاعات مذکور ندارد.
کلیه حقوق محفوظ بوده و کپی غیرمجاز مطالب پیگیری قانونی خواهد داشت.